Zielone szkoLy

/ Jedną z głównych specjalizacji firmy jest organizacja Zielonych Szkół, które od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem.

Specjalnie przygotowane wyjazdy na ZIELONE SZKOŁY, obozy letnie i zimowe oraz pikniki dostarczają wiele emocji i wrażeń.

Celem naszej firmy jest stworzenie ciekawych i bezpiecznych programów szkoleniowych, wypełnionych ambitnymi zadaniami oraz dostosowanymi do wieku oraz predyspozycji uczestników. Plan wyjazdu ma na celu nauczenie dzieci i młodzieży nowych umiejętności oraz pracy zespołowej. Wysiłek, który muszą podjąć uczestnicy zagwarantuje utrwalenie zdobytej wiedzy, która zaprocentuje w przyszłym życiu. Zielone szkoły pozwalają na spędzenie czasu pełnego fascynujących przeżyć, a jednocześnie nabywania wartościowych umiejętności i wykorzystywania ich w sposób praktyczny.

SKAUT​ posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji zielonych szkół – pracowaliśmy już z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku jak również pochodzącą z różnorakich rejonów Polski. Nasze programy zostały przygotowane tak, aby spełnić oczekiwania nie tylko uczniów ale również samych nauczycieli. Opracowujemy plan w zgodzie z Waszymi preferencjami, dostosowany do konkretnej grupy osób. Służymy fachowym doradztwem na każdym etapie planowania. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie!​ My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby plan wyjazdu zawierał elementy edukacyjne, zachęcające do ruchu oraz zdrowej rywalizacji.

Celem wyjazdów jest zagwarantowanie wspaniałej przygody, która zapadnie uczestnikom w pamięci na długie lata. Zdrowy i aktywny wypoczynek, interesujące i wyjątkowe zajęcia, fachowa opieka instruktorska - to główne, choć nie jedyne zalety organizowanych przez nas wyjazdów. Zielone Szkoły to czas wypełniony rozmaitymi zajęciami i aktywnościami od rana do wieczora​. W czasie Zielonej Szkoły dzieci mają okazje zapoznać się z podstawami terenoznawstwa, alpinistyki, survivalu. Częstym elementem naszych zajęć są również popularne, dmuchane urządzenia rekreacyjne, jak i ​specjalistyczny sprzęt: segwaye, symulatory. Duży nacisk kładziemy na element integracji, poprzez ciekawe gry tematyczne i team building​.

Zielona szkoła to idealny sposób na spędzenie czasu na łonie natury, oderwanie się dzieci od komputera czy też telewizora, to bogaty program motywujący do aktywnego wypoczynku. Tego typu wyjazd to idealna sposobność na zmotywowanie dziecka do ruchu oraz nauczenie go ciekawości świata. To odskocznia od codziennych problemów oraz obowiązków, to lekcja samodzielności oraz pracy wgrupie. Zielona szkoła to sposób na zintegrowanie młodzieży – a nic tak nie motywuje do nawiązywania pozytywnych relacji jak wspólny wyjazd. Zielona szkoła to również skuteczna forma edukacji, której fundamentem jest bezpośredni kontakt z przyrodą. Pozwala usystematyzować wiadomości zdobyte w szkole, nauczyć dzieci szacunku do natury.

Miejscami realizacji zielonej szkoły są:

Ośrodek UROCZA w Serpelicach

zlokalizowany na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu nieopodal rzeki Bug. Okoliczne tereny to piaszczyste plaży jak i lasy sosnowe. Otoczenie kusi do pieszych wędrówek, przejażdżek rowerowych, zachęca do organizacji spływów kajakowych zaś wieczorem do spędzenia czasu przy ognisku.

Ośrodek ZBYSZKO w Nowogrodzie

usytuowany w Kurpiowskiej Puszczy Zielonej oraz na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego. Otaczające lasy, jeziora oraz rzeki zachęcają do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Ośrodek KRAINA NAD TANWIĄ

umiejscowiony nieopodal zalewu Biszcza-Żary nad rzeką Tonew. Pobliskie tereny obfitują w liczne trasy turystyczne poprzez lasy Puszczy Solskiej. Goście mogą korzystać z boisk do piłki nożnej, plażowej, koszykówki, basenu a także zorganizować grill, ognisko bądź wziąć udział w potyczce paintball-a.

Ośrodek PARTNER w Serplicach

położony w miejscowości Serpelice nad Bugiem. W obiekcie organizowane są cykle spotkań z ciekawymi ludźmi, pozwalające na poznanie miejscowej kultury i obyczajów. Malownicze tereny zapraszają na spacery, wycieczki rowerowe oraz motywują do aktywnej rozrywki.

Siedziba​ firmy SKAUT​ mieści się w Lipowym Moście, 30 km od Białegostoku​. Zachęcamy do kontaktu osobistego w celu ustalenia  szczegółów. Z chęcią również odpowiemy na wszelkie telefony oraz e-maile.

GWARANTUJEMY BOGATY I ZACHĘCAJĄCY DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU PROGRAM EDUKACYJNY ORAZ NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA!